Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


34936280 Відвідувачів
Боевое Братство
Міністерство оборони
Орденские планки – ветеранам
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Укрінформ
Урядовий портал
Надрукувати Надіслати електронною поштою

Щорічна виплата до 5 травня: яка причина затримки та що може змінитися

Останнім часом у військовому середовищі досить часто обговорюють тему щорічної виплати учасникам бойових дій до 5 травня. Кулуарні розмови про те, кому виплатили, а кому затримують, а також безпідставні підозри оборонного відомства у присвоєнні солдатських грошей на інші цілі, є нічим іншим, як банальним незнанням законодавчої бази. Ба більше того, Міноборони не має жодного відношення до подібної соціальної виплати, а лише надає списки у відповідні органи соцзахисту населення тих осіб, котрі мають статус учасника бойових дій. Таку ж процедуру виконують й інші силові структури, де проходять службу чи працюють громадяни з таким статусом.

Що постановив Кабмін

Кореспонденту АрміяInform у Секретаріаті Кабінету Міністрів України вдалось дізнатись, що саме Міністерство соціальної політики організовує виплати до 5 травня і  цього року відомство вже виділило на це майже 1 мільярд 370 мільйонів гривень. Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» видатки на це передбачені у сумі 1 мільярда 382,5 млн гривень та прописані у бюджетній програмі, яка має назву «Щорічна разова грошова допомога ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань та соціальна допомога особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною». Тобто, тут чітко вказується категорія громадян України, котрі претендують на таку щорічну соціальну виплату.

8 квітня 2021 року Кабмін постановив виплатити до 5 травня ці суми в таких розмірах:

особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи — 4 421 гривня;

II групи — 3 906 гривень;

III групи — 3 391 гривня;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків  — 1 491 гривня;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною — 4 421 гривня;

членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге — 966 гривень;

учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 612 гривень.

Усе належне мають виплатити до середини осені

Переважна частина осіб, яка мала отримати ці кошти від держави – учасники бойових дій і постраждалі Революції Гідності. З об’єктивних причин ці виплати затримують, проте їх виплатять усім, кому вони належать, до середини осені.

— На Львівщині також не всім учасникам бойових дій, ветеранам АТО/ООС та іншим пільговим категоріям надійшли визначені кошти, —  повідомив Володимир Шамрай, керівник відділу у Львівській області Міністерства у справах ветеранів України. – Причина банальна —  перехід нашої держави цього року на нову адміністративно-територіальну структуру сповільнив повноцінний розподіл коштів по територіальних громадах. Проте мають отримати визначені Кабміном суми вже до кінця вересня.

Що пропонує новий законопроєкт?

У Міністерстві у справах ветеранів України повідомили, що наразі у Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення розміру щорічної разової грошової допомоги до 5 травня» (реєстр. № 5089 від 17.02.2021). Його суть полягає у врегулюванні питання розмірів щорічної грошової допомоги. Пропонується встановити для учасників бойових дій в розмірі 90% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (станом на 2021 рік ця сума становить 1592 гривні).

• для осіб з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх в’язнів концентраційних таборів, визнаних особами з інвалідністю:

• I групи —  270%;

• II групи —  240%;

• III групи —  210%;

• для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною —  270%;

• для учасників бойових дій, неповнолітніх в’язнів концентраційних таборів 90%;

• для членів сімей загиблих і дружин (чоловіків) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань —  55%;

• для учасників війни й колишніх в’язнів концтаборів —  35%

У разі якщо за ці зміни проголосують у Верховній Раді до 15 липня 2021 року, то дія Закону вступить в силу вже з 1 січня 2022-го.

Віктор Ануфрієв
Кореспондент АрміяInform

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов