Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


34862890 Відвідувачів
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Урядовий портал
Укрінформ
Боевое Братство
Орденские планки – ветеранам
Міністерство оборони
Надрукувати Надіслати електронною поштою

Голові Верховної Ради України
Разумкову Д.О.

Шановний Дмитре Олександровичу!

На розгляд до Верховної Ради Україні від Кабінету Міністрів України 11 червня 2021 р. надійшов проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пільг з оплати проїзду та деяких інших пільг», реєстраційний № 5651.

Це вже не перша спроба унормування та «монетизації» пільг, встановлених різним категоріям громадян України чинним законодавством.

Кабінет Міністрів України за виконанням і поданням Міністерства соціальної політики замість системного підходу до вирішення проблем і соціальних гарантій держави щодо до верств населення, які мають переваги у суспільстві, зокрема ветеранів війни, військової служби, військовослужбовців, ліквідаторів, жертв техногенної катастрофи і нацистських репресій, пропонує законопроект, який обурює громадян України.

Цим законопроектом Кабінет Міністрів України пропонує замінити пільги з оплати проїзду (а також деякі інші пільги, наприклад, на оплату за користування телефоном, на оплату комунальних послуг для військовослужбовців) виплатами в грошовій формі тим категоріям українців, які мають право на такі пільги. При цьому повноваження щодо цього питання пропонується «делегувати органам місцевого самоврядування».

Не знаходячи раціональних комплексних рішень в інтересах збереження соціальних гарантій держави для ветеранів, Кабінет Міністрів України запропонував чергове «просте рішення складних проблем», здійснив спробу перекласти відповідальність на органи місцевого самоврядування і військово-цивільні адміністрації, залишив невирішеними низку важливих питань.

Наприклад, у проекті пропонується для всіх категорій громадян «універсальна» формула:

“Пільги, передбачені пунктами №, №, № частини № цієї статті, надаються на підставі відповідних рішень органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій у визначених ними порядку та розмірах у формі грошової компенсації.”

Подібне формулювання приведе до порушення прав ветеранів, зниження рівня соціальних гарантій, що неприпустимо згідно з вимогами Конституції України.

Далі:

- органи місцевого самоврядування і військово-цивільні адміністрації, які створюються тимчасово, відносяться до різних гілок влади і мають різні повноваження щодо керування економічними і соціальними процесами та їх фінансування;

- не визначається рівень органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій, які мають приймати «відповідні рішення»;

- необхідно наголосити, що єдиним джерелом утримання військовослужбовців є Державний бюджет, і отримання інших додаткових надходжень до грошового забезпечення військовослужбовців, крім творчої і педагогічної діяльності, не повинно бути;

- не врегульовано питання користування пільгами мешканцями одних населених пунктів на території інших тому що відповідні рішення органів місцевого самоврядування, військово-цивільних адміністрацій будуть відрізнятися;

- не вирішено питання нормування поїздок різними видами транспорту по території України;

- не вирішене питання забезпечення пересування за межами України (в межах СНД) відповідно до  чинних міждержавних угод, з яких Україна ще не вийшла;

- не розглянута диференціація транспортного сполучення для сільської місцевості між селищами та об'єктами територіальних громад (ТГ) і районними центрами;

- не розглянута  диференціація транспортного сполучення для великих і малих міст України та їх географічного розташування.

Тільки перші повідомлення про наявність і реєстрацію даного  законопроекту викликали обурення багатьох верств населення України, перш за все, неспроможністю виконавчої влади знайти раціональне рішення в інтересах своїх громадян.

З метою попередження нових актів незадоволення, в яких об’єднаються громадяни України, ветерани війни і військової служби при моральній підтримці військовослужбовців, ліквідатори і жертви Чорнобильської катастрофи, жертви нацистських переслідувань, просимо Вас дати доручення прискіпливо оцінити якість законопроекту № 5651 та висловити особисту думку як народного депутата про доцільність повернення його суб’єкту законодавчої ініціативи як такого, що суперечить Конституції України і виконаний лише формально, на виконання плану законопроектної роботи.

Сподіваємось на Ваш авторитет Голови Верховної Ради України у вирішенні цього питання.

З повагою,
за дорученням Правління УСВА
Голова УСВА                                                                                С. В. Червонописький.

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов