Головна
Новини
Про організацію
Голова УСВА
Публікації
Електронні книги УСВА
Акції
Документи
Нормативні документи
Ветеранські закони
Фотогалерея
Зв`язок
Музей
Реабілітація
Питайте-відповідаємо
Локальні війни
Анонси
Книга вдячності
Організації УСВА
Сайти ветеранів
Фестивалі
 


Погода
Погода!
fest-logo.jpg


34917511 Відвідувачів
Міністерство оборони
Президент України Офіційне інтернет-представництво
Орденские планки – ветеранам
Урядовий портал
Укрінформ
Боевое Братство
Надрукувати Надіслати електронною поштою

Подільський взвод гранатометників.

04-01-00.jpg

У листопаді 1979 року 17 уродженців Вінницької області: Білінський О.І., Голуб В.В., Грималюк В.Г, Демчук В.Г., Думанський Л.Й., Когут В.В., Малюта В.А., Муравський Ю.М., Овчінніков О.В., Попов Ф.М., Придиус В.М., Сас В.П., Свистак Ю.І., Собчук Ю.О., Чумак Ю.В., Яровий В.І., Яровий Ю.І. призвалися до лав Радянської Армії.

Військову підготовку земляки-вінничани проходили у десантно-штурмовій бригаді (м. Хирів Старосамбірського р-ну Львівської області), до складу якої входило 2,5 тисячі солдат, більшість з них українці. Рівень підготовки військовослужбовців був надзвичайно високим.

Батальйон, де служили наші вінничани, з м. Хирова відправили у м. Термез, де він перебував з 1 січня до 24 лютого 1980 р. В ніч на 24 лютого батальйон з бойовою технікою перейшов понтонний міст через річку Амудар'ю. Перед відправкою в Афганістан військовослужбовців повідомили про виконання інтернаціонального обов'язку.

Три доби на бойовій десантній техніці батальйон йшов через перевал Саланг до м. Кабул. Місяць перебування у столиці Афганістану був використаний на закріплення бойової підготовки. Після цього батальйон прибув на постійне місце дислокації - селище Самархель провінція Нангархар (за 10 км від м. Джелалабад). У Самархелі знаходився аеродром вертолітного полку, який охороняли радянські солдати.

Батальйон прибув для підкріплення «66-ї окремої мотострілецької Червонопрапорної, Виборгської, ордена Богдана Хмельницького, ордена Олександра Невського, ордена Леніна» бригади. Бригаду кидали на найважчі ділянки і постійні рейди. У одному із взводів цієї бригади служило 17 земляків-вінничан.

Хлопці між собою називали цей взвод «подільським». Військовослужбовцям доводилося долати переходи по 30-40 км в горах, з боями, з пораненими, вбитими, при виснажливій спеці, ділитися краплею води і крихтою хліба. Взаємовиручка та солдатська дружба, уміння цінити найдорожче - життя, завжди були основою армійських відносин.

Без цього наші хлопці просто не вижили б і не повернулися б додому живими....

Майже через 42 роки побратими зустрілися у Вінниці.

Ідейний натхненник та організатор зустрічі Білінський О.І. – голова Ямпільської Спілки ветеранів війни в Афганістані, разом з обласною Спілкою ветеранів війни в Афганістані та працівниками Музею Пам’яті воїнів Вінниччини, які загинули в Афганістані в 1979-1989 рр. намагалися зробити все, щоб зустріч запам’яталася надовго.

Старша наукова співробітниця обласного краєзнавчого музею Надія Добровольська нагадала усім присутнім про те як хлопці служили в «подільському взводі», про теперішнє життя ветеранів та тих кого вже немає з нами.

Керівник гурту військово-патріотичної пісні "Аскер", учасник бойових дій в Афганістані Сергій Котляревський виконав декілька своїх музичних творів.

04-01-01.jpg

04-01-02.jpg

04-01-03.jpg

04-01-04.jpg

04-01-05.jpg

04-01-06.jpg

04-01-07.jpg

04-01-08.jpg

Учасники зустрічі вшанували пам’ять полеглих бойових побратимів та поклали квіти до обласного пам’ятника загиблим в Афганістані воїнам.

04-01-09.jpg

04-01-10.jpg

04-01-11.jpg

04-01-12.jpg

Зичимо вам здоров'я, сімейного затишку, благополуччя та мирного неба!!!

04-01-13.jpg

04-01-14.jpg

04-01-15.jpg

ПРЕССЛУЖБА ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СПІЛКИ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ В АФГАНІСТАНІ

 
< Попередня   Наступна >

 

 
 
© 2005-2018, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів)
www.usva.org.ua
pressusva@ukr.net
При любом использовании материалов сайта гиперссылка на usva.org.ua обязательна.
Редакция usva.org.ua может не разделять точку зрения авторов статей
и ответственности за содержание републицируемых материалов не несет.


Украинская Баннерная Сеть
Защитники родины - Сайт о русских солдатах. Сервис авто регистрации в
каталогах, статьи про раскрутку сайтов, web дизайн, flash,
photoshop, хостинг, рассылки; форум, баннерная сеть, каталог
сайтов, услуги продвижения и рекламы сайтов